4 דרכים בהם ספורט משפיע על רווחת העובדים

ארגונים רבים מבינים כיום כי עליהם להשקיע ברווחת העובדים והעובדות שלהם. בין אם זה דרך ערבי צוות, נופשי חברה, פעילויות ספורט או הרצאות וסדנאות, התשואה על יוזמות כאלו היא גבוהה ביותר ומונה בין יתרונותיה: חיזוק מיתוג העסק, הגברת פרודוקטיביות והקטנת שחיקה ותחלופה שלילית.
לחץ חיצוני/פנימי, עומסים אישיים כבדים, בעיות בחיים האישיים והג'אגלינג בין העבודה לחיים בבית עלולים לפגוע בביצועי העובדים והעובדות.

נקיטת צעדים כדי להבטיח את בריאותם הגופנית והמנטלית של העובדים היא השקעה בנכס הכי חשוב של החברה – ההון האנושי. לכן, זוהי אחריות החברה לעשות את המאמצים הנדרשים על מנת להקל על העובדים/ות ולהגביר את רווחתם.
ספורט הוא אחת הדרכים הישירות והקלות ביותר דרכן ארגונים יכולים לעזור לשפר את בריאות העובדים ואת רווחתם הכללית, וכך, לשפר את ביצועיהם/ן.

כיצד ספורט משפיע על רווחת העובדים/ות שלכם?

 • הפחתת הלחץ
  מתח יכול להשפיע לרעה על הבריאות הגופנית, המנטלית והרגשית של האינדיבידואל בצורה של לחץ כרוני.
  בזמנים של לחץ קורים שינויים בגוף שמטרתם לשמור עלינו מפני איום או סכנה. כאשר הלחץ מתמשך ולא חולף, אותם תהליכים אשר אמורים לעזור לנו להתמודד – עלולים לגרום לנזקים.
  שחרור הורמוני לחץ (אדרנלין וקורטיזול) בצורה ממושכת יגרמו ללב לפעום מהר יותר, לקצב הנשימה ולרמת הסוכר בדם לעלות, ולשרירים להיות דרוכים ומתוחים.

  פעילות גופנית קבועה היא השיטה המומלצת ביותר על ידי אנשי מקצוע בתחום הבריאות בארץ ובעולם להתמודדות עם לחץ.

 • שחרור הורמוני האושר בגוף
  בעת מאמץ ספורטיבי משתחררים בגוף אנדורפינים – כימיקלים במוח הפועלים כמשככי כאב טבעיים. אלה אחראים על וויסות רגשי וגופני. במקביל לשיפור מצב הרוח משתפרת גם השינה (מה שמפחית מתח), ההערכה העצמית, הערנות, הריכוז והתפקוד הקוגניטיבי הכולל.
  האנדורפינים כוללים בתוכם דופמין, סרוטונין ונור-אדרנלין, בין היתר. להורמונים אלו תפקיד חשוב ביותר בשליטה על כאב, על רגשות חיוביים ועל וויסות התנהגות רגשית הקשורה לפחד, מתח והנאה. בהתאם לכך, הם מסייעים לשיכוך כאב ולשיפור מצב הרוח.

 • קידום אורח חיים בריא
  כפי שסקרנו למעלה, לפעילות גופנית יש יתרונות פיזיים, מנטליים ורגשיים מובהקים, בין אם זה הפחתת מתח, שינה טובה יותר, רגשות חיוביים ושיכוך כאבים.
  עובדים אשר עוסקים בפעילות גופנית קבועה לוקחים פחות ימי מחלה והיעדרויות לא מוצדקות, חווים שיפור ביכולת הריכוז והפרודוקטיביות בעבודה ומדווחים על איזון בריא יותר בין העבודה לחיים האישיים.

 • חיזוק הקשרים החברתיים במקום העבודה
  פעילויות קבוצתיות כמו יוגה, פילאטיס, אימוני כוח ואומנויות לחימה (בין השאר) מהוות מקור לחוויות משותפות במקום העבודה. חוויות אלו, אשר שונות מהאינטראקציות היומ-יומיות בעבודה, מובילות לקשרים חברתיים הדוקים יותר אשר יכולים לשפר את תפקוד הצוותים השונים ביחד ולחוד.

לסיכום, ישנם הרבה יתרונות לשילוב פעילות גופנית במקום העבודה, בין אם זה חיזוק הקשרים החברתיים, הפחתת הלחץ, איזון טוב יותר בין עבודה לחיים האישיים, שחרור הורמוני אושר או קידום אורח חיים בריא כחלק מהתרבות הארגונית.

יתרונות אלו מראים בבירור למה בשנים האחרונות יותר ויותר ארגונים החליטו לשלב אימונים ושיעורים במקום העבודה.
צרו איתנו קשר ונשמח לבנות וליישם עבורכם תכנית רווחה לעובדים דרך בריאות גופנית ומנטלית.

רגעים מתוך החוויה של קלמא

נשמע לכם מעניין? רוצים לדעת עוד פרטים?

דברו איתנו

מעוניינים לשמוע עוד פרטים?