5 טעויות נפוצות בנוגע
לרווחה בארגונים

כעסק שנותן שירותי וולנס וספורט לארגונים, דיברנו עם מספר רב של אנשי ונשות משאבי אנוש על מצב רווחת העובדים במקום העבודה שלהם.

משיחתנו עלו 5 נושאים מרכזיים אשר לפי דעתן ודעתם של המרואיינים/ות שלנו, אין מספיק בהירות לגביהם:

1. כל מה שמעניין עובד זה כסף

אינפלציה ויוקר מחיה הם נושאים חשובים מאוד אשר דוחפים אנשים רבים אל עבר עבודות "יוקרתיות". לכסף יש לו מקום מרכזי בחישובים של עובדים אך עלה כי מעבר לתגמול הכספי, עובדים ועובדות מחפשים לקבל וליצור תחושה של עשייה משמעותית, תחושה של הערכה ושל חשיבות.

2. מה שייתן הכי הרבה רווחה לעובדים זה אוכל ואלכוהול

ההטבות הראשוניות שעובדים מחפשים הם אוכל ואלכוהול. זהו דבר אשר חוצה מגזרים, עדות, היסטוריה אישית ואישיות. עם זאת, לאחר שצורך זה בא על סיפוקו ניתן להבחין בבירור שישנו צורך ממשי לפעילויות מעשירות בתוך חברות בתחומי בריאות הגוף, הנפש והרגש. עובדים/ות אשר חוו את ארוחות השף ואת בקבוקי היין (או הואוצ'רים השונים) לא יתרגשו כמו בעבר מאלה ויצפו לפעילויות אחרות ממקום העבודה שלהם.

3. להימנע מלהביא שיעורי ספורט וסדנאות ובמקום זאת – להזמין הרצאות מעניינות.

למובילי הדעה בארץ בתחום המיינדפולנס, התזונה ועוד יש הרצאות מרתקות בנושאים שונים אשר בשילוב עם פתיחות מחשבתית יכולים להוביל לשינוי אמיתי.
נוסף על כך, אנו הבחנו שלפעילות ספורטיבית קבועה (בין אם היא שבועית, חודשית או רבעונית) יש את היכולת לתת לעובדים ולעובדות הזדמנות לשבור את שיגרת העבודה ולהוות ערוץ חשוב לשחרור לחצים פנימיים וחיצוניים במשך היום.

4. לחשוב שתקציב קובע הכל

לתקציב גדול אכן יש משקל לא מבוטל בבחירת הפעילויות עבור העובדים. עם זאת, ניתן לבנות תכנית רווחה אפקטיבית גם עם תקציבים יותר ממוקדים. תכנית אשר תדאג לעובדים ולרווחתם ותראה לעובדים ולעובדות שגם עם אילוצי תקציב ושוק, מקום עבודה זה משתדל לדאוג לרווחתם/ן.

שיעור ספורט קבוע, בתדירות שבועית או אחרת, יכול לתת מענה פשוט, יעיל ואלגנטי לעניין רווחת וחווית העובדים והעובדות.

5. לא להתייחס מספיק לקושי של חזרה למשרדים אחרי עבודה מהבית

עם הקורונה ברובה מאחורינו, מקומות עבודה רבים מבקשים מעובדיהם לחזור לעבוד במשרד. במקום יום בשבוע, מעסיקים עלולים לבקש נוכחות במשרדים במשך שלושה ימים או יותר במהלך השבוע. בקשה זאת מוכיחה עצמה כמאתגרת עבור מספר לא מבוטל של אנשים, במיוחד לאור העובדה שהתרגלו לסדר יום מסוים ולשילוב העבודה מהבית עם חיי המשפחה והפנאי בשנים האחרונות.
מקום עבודה אשר מבקש מעובדיו לחזור לעבוד יום ימים במשרד, באופן חד צדדי וללא תכנית מעבר מסודרת ותמיכה עלול ליצור תחושות ורגשות שליליים כלפיו. עלינו לזכור כי ישראל היא מקום קטן מבחינה גיאוגרפית ושעובדים מדברים עם חבריהם וחברותיהם גם מחוץ לשעות העבודה.


בקלמא, מצאנו שארגון אשר מבקש לחזור לעבוד יותר ימים במשרד אך בו בעת מכיר בקושי הפוטנציאלי הטמון בשינוי זה, חווה פחות התנגדות לבקשה זו.
ישנן מגוון דרכים להקל על החזרה למשרד. ביניהן:
שיעורי יוגה, פילאטיס, סדנאות מדיטציה, ימי בריאות מסאז'ים ועוד.
מטרת הפעילויות הללו היא למצוא דרך לומר לעובדים ולעובדות: "אנחנו יודעים שזה לא פשוט לשנות את סדר היום שלך, אנחנו מכירים בכך ונעשה כל שביכולתנו להקל על התהליך ולתמוך בבריאות הנפשית והגופנית שלכם. אכפת לנו".

רגעים מתוך החוויה של קלמא

נשמע לכם מעניין? רוצים לדעת עוד פרטים?

דברו איתנו

מעוניינים לשמוע עוד פרטים?